Drukowanie recept - jaka drukarka? - Blog firmowy DrTusz

Drukowanie recept – DrTusz poleca drukarki do drukowania recept

Drukarki do recept

Chociaż specjalizuję w leczeniu drukarek i badaniach nad tuszami lub tonerami, to niejednokrotnie stykam się z tradycyjną medycyną. Z moich zamienników korzysta wiele przychodni. Często też dostaję zapytania od lekarzy o to, które drukarki do recept polecam. Ten wpis poświęcam właśnie im – urządzeniom, które każdy medyk od laryngologa przez internistę po ortopedę powinien mieć w swoim gabinecie, aby drukowanie recept nie było problematyczne.

Drukowanie recept – drukarki Hewlett-Packard

HP utrzymuje się w drukarkowej grze od lat – a co za tym idzie – marka ta zapisała się w świadomości wielu lekarzy, jako solidna. Urządzenia wielofunkcyjne i drukarki HP są częścią mojej oferty od samego początku.

Dobrze poznałem poszczególne modele urządzeń giganta z Palo Alto. Niektóre z nich posiadają cechę bardzo pożądaną przez lekarzy – dodatkowy podajnik przystosowany do drukowania recept i napisów na kopertach.

Wszystkie recepty muszą być drukowane w formacie DL 99 x 210 mm. Rozporządzenie Ministra Zdrowia mówi, że recepty nie mogą być mniejsze niż 200 mm długości i 90 mm szerokości.

Obecnie niemal wszystkie programy do drukowania recept są zautomatyzowane, dzięki czemu lekarz nie musi tracić czasu na zabawę ustawienia drukarki. Wystarczy kliknąć „Drukuj”.

Rynek nie znosi próżni. Epson dysponuje szeregiem rozwiązań dla branży medycznej. Istnieją również producenci, którzy w swojej ofercie posiadają dedykowane do druku recept drukarki termiczne.

Osobiście znam lepsze rozwiązania aniżeli zakup dodatkowego gadżetu. Są nimi powszechnie dostępne drukarki laserowe ze wspomnianym już dodatkowym podajnikiem.

Dlaczego technologia laserowa lepiej się sprawdzi w gabinecie lekarskim? Otóż laserówki są mniej kłopotliwe w eksploatacji. Nawet po dłuższej przerwie w użytkowaniu nie powinny sprawiać problemów.

W dodatku lekarze bardziej niż kolorowych wydruków potrzebują niezawodności.

Aby ułatwić wybór, ograniczyłem się do polecenia dwóch modeli z palety HP.

Drukarki do recept – HP LaserJet Pro M102w

Laserowa drukarka HP LaserJet Pro M102w to proste urządzenie jednofunkcyjne, które ma dwa zadania – drukować na zawołanie i nie stwarzać problemów użytkownikowi. Z racji tego, że M102w drukuje tylko w czerni, cena tego modelu prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Dzięki modułowi łączności HP M102w bezprzewodowej może pełnić również rolę drukarki WiFi. Funkcja WiFi Direct pozwala łączyć się z laserowym „Hapekiem” bezpośrednio, bez wymogu połączenia z Internetem.

Drukarki do recept


HP od lat nieustannie rozwija swoje drukarki – a co za tym idzie – masz pewność, że wydruki będą trwałe i czytelne. Dodatkowym atutem jest dostępność zamiennika czarnego tonera 17A o wydajności 1600 stron. Możesz też sięgnąć po toner zamiennik 17X o wydajności 6000 stron.

Dużym ułatwieniem dla lekarzy jest podajnik, który sprawia, że drukowanie kopert przebiega szybko i wygodnie. Podajnik jest w stanie pomieścić ok. 10 arkuszy druków DL 99 x 210 mm.

Drukarki do recept – HP LaserJet Pro MFP M28w

HP LaserJet Pro MFP M28w to więcej niż drukarka. To fajne urządzenie wielofunkcyjne, które spełnia 3 funkcje: drukuje, skanuje i kopiuje. Podobnie jak opisywany powyżej model posiada WiFi i WiFi Direct. Drukowanie ze smartfona czy tabletu również jest wygodne.

HP LaserJet Pro MFP M28w spisze się dobrze jako wielofunkcyjny asystent, z którego może korzystać kilku użytkowników jednocześnie. Zintegrowany skaner oraz zewnętrzny panel sterowania sprawiają, że MFP M28w sprawdzi się jako mała kserokopiarka.

Drukarki do recept

Spośród długiej listy zalet lekarze szczególnie docenią podajnik na koperty, który pomieści ok. 10 arkuszy druków DL 99 x 210 mm.

Niemniej istotna jest dostępność zamienników wkładów atramentowych. HP LaserJet Pro MFP M28w jest kompatybilne z tonerem 44A, którego zamiennik znajdziesz na DrTusz.pl.

Drukowanie recept i nie tylko

Powyższe propozycje sprawdzą się wszędzie tam, gdzie od urządzeń wymagana jest niezawodność i wysoka jakość wydruków.

Gabinet lekarski to tylko jedno z miejsc, w których sprawdzi się HP LaserJet Pro M102w i HP LaserJet Pro MFP M28w. Jeśli szukasz drukarki dla siebie i nie masz pojęcia od czego zacząć poszukiwania, skontaktuj się ze mną! Postaram się pomóc Ci w wyborze.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze