Druk 3D w służbie potrzebującym - Blog firmowy DrTusz

Druk 3D w służbie potrzebującym

Druk 3D

Druk 3D to temat rzeka. Nie ma dziedziny życia, w której odpowiednio uformowany filament nie znajdzie dobrego zastosowania. Medycyna, przemysł ciężki, loty kosmiczne… W kwestii wykorzystania potencjału druku trójwymiarowego ogranicza nas tylko wyobraźnia. Organizacja New Story postanowiła wykorzystać druk 3D do rozwiązania problemów mieszkaniowych ubogich mieszkańców Ameryki Południowej.

Druk 3D – nauka przez zabawę

Od jakiegoś czasu eksperymentuję z drukiem 3D. Na środku mojego sklepu stacjonarnego ustawiłem nawet wyspę z pierwszą drukarką 3D. Razem z Jackiem powoli zgłębiamy tajniki wykorzystania tej technologii przyszłości. Na razie eksperymentujemy i dobrze się przy tym bawimy. Zrobiliśmy nawet wystawkę z naszych dzieł. 🙂

Druk 3D
Oto nasze pierwsze wydruki 3D

W 2017 roku z okazji Prima Aprilis przygotowaliśmy żart z wprowadzeniem do oferty cementu do drukarek 3D. Zainspirowały nas działania rosyjskiej firmy – Apis Cor.

O ich specjalizacji dowiedziałem się, kiedy świat obiegła informacja, że grupa inżynierów wydrukowała gotowy do użytku dom w ciągu zaledwie 24 godzin. New Story – organizacja non profit z San Francisco postanowiła pójść o krok dalej i wydrukować całe osiedle.

Takie inicjatywy były już podejmowane w wysoko rozwiniętych krajach świata. New Story nie kieruje wzoru w stronę Doliny Krzemowej czy Dubaju. Organizacja chce wykorzystać drukarki 3D do pomocy mieszkańcom biednych obszarów.

Druk 3D – w służbie społeczeństwu

News Story działa na rzecz zmniejszenia problemu bezdomności. Ich idea związana z wydrukowaniem osiedla domów 3D zakłada pomoc ubogim farmerom z Ameryki Łacińskiej.

W wielu krajach tego regionu wielopokoleniowe klany mieszkają w przeludnionych domach, a niski dochód nie pozwala im na zmianę tego stanu rzeczy. Własny kąt umożliwiłby młodym rodzinom podniesienie poziomu życia i dał szansę na lepszą przyszłość.

Organizacja nie zdradza, gdzie rozpocznie wdrażanie swojego projektu. Ma jednak za sobą doświadczenia w drukowaniu domów. Pierwszy obiekt został wydrukowany w ubiegłym roku w miejscowości Austin. Rolę filamentu pełni beton. Sama drukarka 3D ma zostać zaprojektowana tak, aby mogła bez przeszkód pracować w słabo rozwiniętych miejscach świata.

Inicjatywa składa się z wielu długofalowych działań, które możliwą drukowanie osiedli na szeroką skalę. Nie pozostaje nam chyba nic innego, jak czekać na efekty.

Druk 3D – zastosowanie

Drukowanie domów, chociaż brzmi abstrakcyjnie, już nikogo nie powinno dziwić. Co prawda drukarki 3D szybko nie wyprą z rynku standardowych pustaków, ale… No właśnie. Kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że standardowe telefony komórkowe wyprą z rynku dotykowe smartfony.

drukarki 3d dla dzieci

Życie lubi nas zaskakiwać. Zaskakują też możliwości druku 3D. Twórcy projektów prześcigają się w swoich pomysłach. W sieci pełno jest gotowych projektów, które wystarczy tylko pobrać, przerzucić na kartę pamięci, a następnie zaimplementować do druku. Drukarki 3D potrafią również ratować zdrowie, a nawet życie.

Znane są przypadki wydrukowania fragmentu ludzkiej tchawicy czy nowej skorupy dla żółwia. Chyba nikt nie ma złudzeń, że druk 3D to przyszłość, dlatego coraz więcej uwagi poświęcam naszej firmowej drukarce.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze