DrTusz drukuje światłem - Blog firmowy DrTusz

DrTusz drukuje światłem

Tegoroczna edycja Festiwalu Światła i Sztuki Ulicy LUMO Bjalistoko już za nami. DrTusz znalazł się w gronie partnerów wydarzenia. W pewnym sensie pokazał swoją artystyczną duszę, stając się częścią jednej z instalacji.

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie jest wyjątkową inicjatywą. To pierwszy w północno-wschodniej Polsce festiwal, który wykorzystuje światło jako narzędzie dokonujące wyjątkowych metamorfoz. Wydarzenie rozpoczyna się po zmierzchu, zmieniając nie do poznania centrum Białegostoku.

Tegoroczna edycja eventu odbywała się w dniach 30 września – 1 października. Festiwalowe instalacje oraz inne formy artystyczne zdobiły plac przy Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki, Park Stary, dziedziniec Pałacu Branickich i Skwer Armii Krajowej.

03-10-2016_lumo_2

DrTusz był jednym z partnerów LUMO Bjalistoko 2016. Nasze logo zostało nawet wykorzystane jako element interaktywnej instalacji „Malowanie Światłem” autorstwa Bartosza Świetlickiego. Każdy uczestnik imprezy mógł tworzyć na jej powierzchni własne dzieła za pomocą specjalnych latarek. Instalacja nie tylko stanowiła swego rodzaju nośnik zachęcający do twórczości, ale też skrywała wcześniej przygotowane dzieła, w tym znak rozpoznawczy Doktorka.

Światło stanowi elementarny proces druku laserowego. Za jego emisję odpowiedzialne są diody LED lub laser. Rola wiązki promieni polega na naelektryzowaniu bębna światłoczułego tak, aby ten naniósł odpowiednią ilość proszku na drukowaną powierzchnię. Drobiny tonera po utrwaleniu w podwyższonej temperaturze tworzą wydruk.

03-10-2016_lumo_3

Nasz udział w LUMO miał również inny wymiar. Pośród zespołu wolontariuszy pracujących nad festiwalem znalazła się Ewelina, nasza firmowa koleżanka.

#Rudy lubi ciekawe pomysły. Sam nie stroni od niecodziennych i spontanicznych akcji. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie była świetną okazją do spotkania się w miejskiej przestrzeni zarówno z użytkownikami naszych tuszów czy tonerów, jak i osobami, które nie miały wcześniej okazji odkryć (i to dosłownie) DrTusza.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze