Design drukarki przyszłości - Blog firmowy DrTusz

Design drukarki przyszłości

Producenci drukarek nieustannie starają się wprowadzać w swoich produktach innowacyjne rozwiązania, mające ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków. Same bryły urządzeń nie zmieniły się zbyt mocno na przestrzeni ostatnich lat. Koncept jednego z designerów pokazuje jednak, że drukarki mogą wyglądać zupełnie inaczej.

 

 

Chociaż projektanci starają się robić wszystko, aby obecne drukarki współgrały z wystrojami biur czy pomieszczeń, niektórym to nie wystarcza. Designer Tom Peach postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wykreował własną wizję drukarki przyszłości. Technologicznie nie odbiega ona od stosowanych dziś rozwiązań. Jej unikalność tkwi w nowoczesnym designu.

 

Drukarka przyszłości będzie skromna
Autor nadał swojemu konceptowi nazwę Humble (ang. skromna). Jego założenie jest proste – drukarka ma być funkcjonalna i minimalistyczna. Trzeba przyznać, że w przypadku stylistyki oraz wykończenia Humble wnosi spory powiew świeżości. Do tego ma niespotykany kształt. Obudowę pokrywa powłoka przylegającą dzięki małym magnesom. Rozwiązanie zostało zaczerpnięte ze smartfonów i tabletów, które użytkownicy bardzo często ozdabiają eleganckimi etui. Czy sprawdził się także w przypadku biurowego gadżetu? Na pewno ułatwił pracę dekoratorom wnętrz. 😉

 

Drukuje i skanuje
Tom Peach skupił się zarówno na bryle urządzenia, jak również jego funkcjonalnościach. Humble ma naprawdę kompaktowe wymiary – a co za tym idzie – wewnętrzny podajnik pomieści jedynie 50 kartek papieru. Skąd użytkownik dowie się, że brakuje czystych arkuszy? Rolę „kontrolki rezerwy” spełni umieszczona w obudowie czerwona lampka. Jeśli chodzi o sposób działania, tutaj rewolucji brak. Za nanoszenie treści na papier dalej odpowiada sprawdzony tusz. O jego niskim poziomie również poinformuje kontrolka na obudowie. Drukarka przyszłości nie może się jednak obyć bez skanera. Projektant pomyślał i o nim. Wystarczy odchylić klapę i umieścić na tafli dokument. Prawda, że pomysłowe? Świetnym rozwiązaniem jest również dok. Pełni on funkcję ładowarki, może też pomieścić dodatkowy kartridż.

 

Od projektu do produkcji
Wizja designera jest obecnie dostępna tylko w formie komputerowej wizualizacji. Na razie nic nie wskazuje na to, aby któryś z producentów podjął próbę wprowadzenia Humble do masowej produkcji. Miejmy nadzieję, że się to w niedalekiej przyszłości zmieni, gdyż taka drukarka z pewnością znalazłaby wielu użytkowników. #Rudy marzy o tym, aby móc ją przetestować i opracować zamiennik tuszu. Nawet jeśli naszemu Doktorkowi przyjdzie na to poczekać, cierpliwość z pewnością się opłaci. Póki co musi mu wystarczyć HP 3785 – najmniejsze na świecie urządzenie wielofunkcyjne. 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze