Co kupić?

Drukowanie dwustronne. Kompendium wiedzy

Drukowanie dwustronne jest przydatną funkcją, o której nie każdy posiadacz drukarki wie. To bardzo ekologiczne rozwiązanie. Jeśli drukuje się więcej niż jedną stronę. Dzięki drukowaniu dwustronnemu, realnie oszczędzamy papier. Funkcja ta często ukrywa się za zagadkową nazwą – a pytacie mnie o nią stosunkowo często. Chodzi oczywiście o DUPLEKS – dodatkowy moduł drukarki, który w Twoim imieniu „odwróci” stronę podczas drukowania.

Drukowanie dwustronne. Co to jest dupleks?

To jest właśnie funkcja, która oszczędzi Ci zachodu i cierpliwości podczas drukowania na obu stronach kartki. Unikniesz zastanawiania się, którą stroną włożyć papier, aby tekst był wydrukowany w odpowiednim kierunku. 

Zanim zechcesz użyć tej funkcji sprawdź, czy Twoja drukarka ją w ogóle posiada. W momencie sprawdzania parametrów drukarki szukaj określeń takich jak dupleks, druk dwustronny lub automatyczny druk dwustronny. Na końcu artykułu podpowiemy Wam kilka drukarek ze wspomnianą funkcją.

Jak drukować dwustronnie?

Drukowanie dwustronne jest bardzo łatwe! Mając dokument, zawierający więcej niż jedną stronę do pewnego momentu postępujesz tak, jak przy standardowym druku. 

Kiedy pojawi Ci się okno podglądu tego, co chcesz wydrukować, wejdź w preferencje drukowania. Tam znajdziesz opcję druku dwustronnego. Pamiętaj, że u każdego okienko wyboru może wyglądać troszkę inaczej, tak więc szukaj uważnie. Przygotowałem małą ściągę.

Niestety, jeśli nie masz wspomnianych funkcji musisz zająć się tym własnoręcznie. Włóż papier do drukarki i wydrukuj pierwszą stronę dokumentu, następnie odbierz papier i umieść go ponownie w miejscu poboru papieru – tym razem oczywiście drugą stroną.

O dwustronnym drukowaniu bez dupleksu przeczytasz w artykule „Jak drukować dwustronnie? Szybki poradnik„.

Drukarka z dupleksem – jaką wybrać?

Podczas wyboru drukarki tak naprawdę wszystko jest zależne od Twoich preferencji, czyli od tego jakich funkcji i usprawnień potrzebujesz w swoim urządzeniu. Poniżej przedstawię kilka opcji wartych uwagi. 

Brother HL-L2312D

Drukarka laserowa Brother HL-L2312D – podstawowe urządzenie do druku, z dupleksem na wagę złota, gdy drukujesz wielostronicowe dokumenty. Szybkość druku na świetnym poziomie 30 stron na minutę, w rozdzielczości 1200×1200 dpi.

HP OfficeJet Pro 6230

HP Officejet Pro 6230 – podstawowa atramentówka KOLOROWA z funkcją druku dwustronnego. Jako dodatkowy atut – posiada WiFi, może drukować w sieci oraz z urządzeń mobilnych. 

Canon Pixma TS7450

Canon Pixma TS7450 – eleganckie i nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne, drukujące w bardzo wysokiej jakości, w kolorze. Posiada możliwość połączenia przez WiFi. Wyposażona oczywiście w moduł automatycznego druku dwustronnego, skaner oraz automatyczny podajnik ADF . Czym jest ADF? Już wyjaśniam

To Automatic Document Feeder – funkcja umożliwiająca ułożenie kilku arkuszy jednocześnie i podawanie papieru jedną stroną naraz do skanera lub kopiarki. Full wypas!

Jeśli żadna z tych propozycji nie przypadła Ci do gustu – pamiętaj, że mam w ofercie swojego sklepu więcej możliwości. Zapraszam na DrTusz.pl – rozejrzyj się! 🙂

Opracowała Marta Wnuszyńska.

Ostatnie wpisy

Najlepsze drukarki atramentowe. 4 propozycje od DrTusza

Najlepsze drukarki atramentowe to takie, które zapewniają tanie drukowanie kolorowych plików. Przejrzałem aktualne oferty, porównałem…

7 dni temu

Domowa drukarka fotograficzna – czy warto?

Domowa drukarka fotograficzna zawsze się przyda. Warto ją kupić właśnie teraz, aby cyfrowe fotki z…

1 tydzień temu

II Charytatywny Turniej o Puchar Rudego za nami!

II Charytatywny Turniej o Puchar Rudego już za nami! O tym, że ze sportem i…

1 tydzień temu

Jak działa drukarka UV?

Na moim blogu opisywałem już różne prototypy i rodzaje drukarek. Nigdy nie pochyliłem się jednak…

3 tygodnie temu

Drukarki na home office. 3 propozycje DrTusza

W czasach smartfonów, notebooków, laptopów, mini-PC praca zdalna jest o wiele prostsza. Niezbędne narzędzia można…

3 tygodnie temu

Reklamacje i zwroty w DrTuszu

Reklamacje i zwroty w DrTuszu traktujemy priorytetowo! Chyba każdy, kto chociaż raz zamawiał coś przez…

3 tygodnie temu

This website uses cookies.