Drukarka z Wi-Fi. Dlaczego warto ją kupić

Drukarka z Wi-Fi. Dlaczego warto ją kupić

Drukarka z Wi-Fi to dziś praktycznie standard w domu czy w biurze. Jeśli szukasz urządzenia wielofunkcyjnego lub jednofunkcyjnej drukarki, zwróć uwagę na tę funkcję. Niezależnie od tego, ilu użytkowników będzie korzystało z urządzenia i jak często będzie drukowało, „wireless fidelity” bardzo ułatwia życie. Zwłaszcza, że ten standard się rozwija.

Drukarka z Wi-Fi. Dlaczego warto ją kupić

Drukarka z Wi-Fi. Początek

Za datę powstania Wi-Fi uważa się rok 1999. W tym roku kilka firm z branży technologicznej połączyło siły tworząc Wireless Ethernet Compatibility Alliance (WECA). Rok później Wi-Fi zaczęło pojawiać się w laptopach, co stanowiło przełom mobilności. Już w 2003 roku standard objął drukarki.

W 2015 roku firma analityczna IDC przeprowadziła badania, których wyniki zaskoczyły! Respondenci uznali Wi-Fi za drugą najważniejszą rzeczą, bez której ludzie nie potrafią się obyć. 18% ankietowanych umieściło ją nawet na pierwszym miejscu.

Z Wi-Fi wygrało tylko… jedzenie. Nawet sex został w tyle 😉

W 2018 roku do sieci Wi-Fi było podłączonych 13 miliardów urządzeń. Nie wiemy, ile z tych urządzeń to drukarki, ale zapewne jest to całkiem spory procent.

Drukarka z Wi-Fi. Dlaczego warto ją kupić?

Obecnie większość oferowanych przez nas drukarek czy urządzeń wielofunkcyjnych posiada Wi-Fi.
Dzięki temu użytkownik potrzebuje jedynie kabla do zasilania! Nie ma potrzeby łączenia laserówki czy atramentówki „na sztywno” z routerem czy komputerem.

Dzięki temu drukarka z Wi-Fi może stać w dowolnym miejscu domu lub biura. Wystarczy dostęp do zasilania. Jest to szczególnie istotne w przypadku przestrzeni biurowych czy open space’a, gdzie z urządzenia korzysta kilka osób.

Skoro jesteśmy przy pracy, pamiętaj, że Wi-Fi ułatwia i zwiększa komfort pracy. Dzięki niemu możesz ustawić drukarkę w miejscu, w którym wszyscy będą mieli do niej dostęp.

Nie musi nawet znajdować się w pobliżu routera, bo jak wspominałem – kabel ethernet nie jest potrzebny, a sam zasięg sieci Wi-Fi w pomieszczeniach szacuje się na kilkadziesiąt metrów.

Drukarka Wi-Fi Direct

Standard Wi-Fi również ulega ewolucji. Jeszcze kilka lat temu drukarka z Wi-Fi wymagała routera, aby połączyć się z komputerami w tej samej sieci.

Drukarka Brother HL-L2352 DW posiada zarówno Wi-Fi, jak i Wi-Fi Direct.

drukarka z Wi-Fi Brother HL-L2352 DW

Obecnie na rynku dostępne są modele w z funkcją Wi-Fi Direct. Dzięki temu możesz połączyć się z drukarką bezpośrednio z poziomu smartfona, tableta czy laptopa.

To bardzo duże udogodnienie!

Drukowanie z telefonu

O drukowaniu ze smartfona pisałem na blogu już kilkukrotnie. Praktycznie każdy producent dołącza aplikację do swojej drukarki. Zazwyczaj są dostępne w Google Play lub AppStore.

Apki pozwalają na obsługę większości funkcji drukarki poprzez nasze urządzenie mobilne. Bez problemu wydrukujesz pliki z maila czy zdjęcia.

Aby jednak korzystać z tego udogodnienia, drukarka musi być podłączona do tej samej sieci co smartfon. Musi być to zatem drukarka z Wi-Fi lub drukarka z możliwością drukowania w sieci LAN. Przy tej drugiej opcji wymagane jest jednak zastosowanie kabla ethernet.

Obecność Wi-Fi Direct jeszcze bardziej upraszcza sprawę, gdyż żaden pośrednik sygnału nie będzie potrzebny.

Jak wybrać drukarkę z Wi-Fi?

Dostępność opcji Wi-Fi w drukarce jest istotna. Jednak nie zapominaj o najważniejszym! A mianowicie o tym, jaką technologię druku wybrać.

O całym procesie wyboru drukarki piszę w tekście „Jak wybrać drukarkę. Poradnik dla Klienta”. Wybór technologi druku jest bardzo istotny. Podobnie, jak wydajność drukarki.

Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc naszych specjalistów. Po zapoznaniu się z pytaniami z „Jak wybrać drukarkę. Poradnik dla Klienta”, wyślij zapytanie na blog@drtusz.pl.

Postaramy się pomóc we właściwym wyborze!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze