Drukarka nie widzi tuszu? Sposób na urządzenia Canon

Twoja drukarka nie widzi tuszu, chociaż jest nowiutki? Spokojnie. To wcale nie oznacza, że zamienniki nie działają. Wystarczy kilka prostych tricków, dzięki którym atramentowy Canon znów zacznie drukować na pełnych obrotach. Przeczytaj i dowiedz się, co zrobić, kiedy drukarka nie chce drukować na nowych pojemnikach z atramentem!

Drukarka nie widzi tuszu? Spokojnie

Drukarkę kupujemy zazwyczaj raz. Tusze musimy uzupełniać regularnie, gdyż bez nich urządzenie staje się bezużyteczne. Producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego robią wszystko, aby wręcz zmusić użytkowników do kupowania tylko oryginalnych tuszów. Dlaczego? Materiały eksploatacyjne do drukarek to ogromny biznes.

O chwytach stosowanych przez producentów drukarek pisałem już kilkukrotnie. O najpopularniejszym przeczytasz w tekście „Drukarka za 99 zł? Najlepszy chwyt marketingowy”.
Właścicieli urządzeń Hewlett-Packard zapraszam z kolei do lektury wpisu „Zamiennik tuszu HP nie działa? Mam metodę”.

Tusze zamienniki są przez producentów na każdym kroku dyskredytowane. Oczywiście zupełnie bezpodstawnie.

Jak pokazują lata doświadczeń, zamienniki tuszów i tonerów są bezpieczne dla drukarek. Niedowiarków odsyłam do poczytania opinii o moich zamiennikach. Poza wyszukiwarką Google, opinie znajdziecie również >TUTAJ<.

Paradoksalnie poza niższą ceną tusze zamienniki często są też… bardziej wydajne. Wynika to z tego, że kartridże atramentowe częściej zawierają więcej tuszu niż ich oryginalne odpowiedniki.

Stosując zamienniki, przy ich instalacji możesz często napotkać kilka przeszkód. Przysłowiowych „kłód pod nogi”, rzucanych przez producentów drukarek. Spokojnie. Poradzimy sobie z nimi.

Dziś opowiem o tym, co zrobić, kiedy drukarka Canon nie chce drukować.

Drukarka nie widzi tuszu. KOMUNIKAT

Instalujesz nowy zamiennik tuszu i chcesz drukować, ale drukarka odmawia posłuszeństwa? Zapewne na ekranie widzisz teraz komunikat o błędzie, pustych kartridżach lub użyciu nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

W pierwszej kolejności sprawdź, czy pojemniki są dobrze fizycznie zainstalowane. Często zdarza się, że z pojemnika nie zostały usunięte zabezpieczenia.

Drugie rozwiązanie to reset drukarki. Nie pomaga? No to walczymy dalej!

Po wymianie wkładów na nowe zamienniki należy wyłączyć odczyt i wskazania poziomu atramentu. Poczekaj, aż pojawi się komunikat dotyczący braku tuszu.

Wówczas przytrzymaj przycisk „STOP” od 5 do 10 sekund. Przycisk może różnić się wyglądem w zależności od modelu drukarki Canon. Ta czynność powinna załatwić sprawę. Zawsze istnieje ryzyko, że Twoja drukarka Canon będzie jednak z tych upartych.

Jeśli mimo podjętych kroków, w dalszym ciągu drukarka nie widzi tuszu, to się nie poddawaj.
Czas przejść do wyłączenia funkcji odpowiedzialnej za monitorowanie stanu poziomu tuszu oraz powiadomień o kończącym się wkładzie.

Odszukaj na komputerze kategorię „Urządzenia i drukarki”. Spośród wszystkich pozycji wybierz swoją drukarkę. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Właściwości drukarki”, następnie „Obsługa”.

Kiedy na Twoim ekranie pojawi się komunikat o niskim poziomie tuszu czy pustym kartridżu, włącz „Monitor poziomu tuszu”.

Znajdziesz tam pozycję „Wyświetlaj ostrzeżenia automatycznie”. Odznacz opcję „gdy pojawia się ostrzeżenie o niskim poziomie atramentu”.
Pamiętaj, aby w ostatnim kroku wyłączyć monitorowanie stanu atramentu. Zrobisz to odznaczając „Włącz monitor stanu”.

Teraz wszystko powinno działać. Mimo podjętych działań nadal Twoja drukarka nie widzi tuszu? Pozostaje jedynie kontakt ze sprzedawcą i złożyć reklamację na zakupiony wkład.

Zamiennikom można ufać

Wybierając zamienniki tuszów do swojej drukarki, stawiaj na sprawdzonej jakości wkłady atramentowe. Dobre zamienniki do drukarki dorównują jakością oryginalnym produktom.
Są przy tym o wiele tańsze – a co za tym idzie – przynoszą znaczne oszczędności.

Przeczytaj też: „Wybór drukarki – podejmij decyzję tak, aby nie żałować”.Ostatnie wpisy

Oszczędzanie papieru i recykling papieru. To ważne!

Oszczędzanie papieru i recykling papieru to dwie kwestie, o które każdy z nas powinien dbać.…

2 dni temu

Quiz – czy jesteś w lesie z wiedzą o lesie?

Na dobry początek akcji Drzewo na zamówienie, przygotowałem dla Was krótki quiz. Ile wiecie o…

1 tydzień temu

Dlaczego wycina się drzewa i sadzi się nowe?

Jeśli szukam jakiegoś miejsca, w którym mogę odpocząć i się wyciszyć, wybrać się na spacer…

1 tydzień temu

Drzewo na zamówienie. Zapraszam do nowej akcji!

Wielkimi krokami zbliża się prawdziwa, ciepła i zielona wiosna, więc i my budzimy się z…

1 tydzień temu

Jaka drukarka do domu będzie najlepsza? TOP 3

Jaka drukarka do domu będzie najlepsza? To jedno z tych pytań, które zadajecie mi najczęściej.…

3 tygodnie temu

Dane B2B i B2C – DrTusz wykłada karty

Dane B2B i B2C są cenny źródłem informacji o klientach firmy. Czas na ciąg dalszy…

4 tygodnie temu

This website uses cookies.