3 drukarki dla studenta na rok akademicki 2020/2021

drukarki dla studenta

Rok akademicki trwa. Chociaż pandemia oddziałuje również na system szkolnictwa wyższego, w jednej kwestii nic się nie zmienia. Drukarka dla studenta nadal jest niezbędna jak zniżki na komunikację miejską czy zupki chińskie w dyskontach. Wiem, jak to jest studiować, dlatego mam w zanadrzu 3 drukarki dla studenta, które nie nadszarpną budżetu i zapewnią tanie drukowaniu ściąg, elaboratów czy prac zaliczeniowych.

3 drukarki dla studenta na rok akademicki 2020/2021. Co wybrać?

Kto słyszał, aby uczyć się czytając plik DPF na ekranie komputera lub telefonu? Badania amerykańskich naukowców (pisałem o nich w tekście Pandemia vs szkoła. Czyli nie ma tego złego) są jednoznaczne… Papierowe wydruki mogą się zatem czuć bezpiecznie.

Szukając drukarki nigdy nie wybieraj najtańszej propozycji. Wielu użytkowników wybiera tanie drukarki, które przyciąga ładny design. To błąd, bo nie nowoczesne kształty i funkcje powinny być priorytetem.

Liczą się koszty eksploatacji, niezawodność i dostęp do tanich zamienników.
W moim zestawieniu kładę duży nacisk na drukarki laserowe, gdyż są mniej wymagające pod względem eksploatacji.

Laserówkę możesz spokojnie zostawić w akademiku na czas wakacji czy przerwy świątecznej. Tusz na pewno w niej nie zaschnie. Aczkolwiek jest jeden wyjątek. O nim jednak później.

Brother HL-1210WE

Drukująca w czerni laserówka to jedno z najprostszych, najtańszych i jednocześnie najlepszych rozwiązań. Brak skanera zawsze można zrekompensować sobie aplikacjami skanującymi na smartfona.

Apki zmieniającej smartfon w drukarkę jeszcze nikt nie wymyślił 😉 Brother HL-1210WE łączy w sobie to co najlepsze – niskie koszty eksploatacji (dzięki zamiennikom tonera TN-1030), dobre wykonanie i… wbudowane Wi-Fi.

Jeśli nie studiujesz kierunku, na którym bez kolorowych wydruków nie wypada pojawiać się na zajęciach, Brother HL-1210WE, będzie świetnym rozwiązaniem!

drukarki dla studenta

Jednofunkcyjna drukarka laserowa drukuje z szybkością 20 stron na minutę. Ma niewielkie gabaryty i zdecydowanie należy zaliczyć ją do energooszczędnych.

Producent wyposażył ją również w specjalne wałki, chroniące wydruki przed zagnieceniami i zakrzywieniami.

Decydując się na tę propozycję drukarki dla studenta pamiętaj, że w praktycznie wszystkich laserówkach Brother używa systemu oddzielnego bębna i tonera.

Bęben DR-1030 powinien wystarczyć na ok. 10 000 stron. Jego wymiana to kaszka z mleczkiem i relatywnie niewielki koszt, gdyż na DrTusz.pl możesz zamówić zamiennik bębna.

Brother DCP-1510 E

Kiedy masz większy budżet i wymagania, rozważ zakup urządzenia wielofunkcyjnego.

Brother DCP-1510 E to jedna z najtańszych i jednocześnie najlepszych opcji na rynku. Brak Wi-Fi rekompensuje zintegrowany skaner. Dzięki niemu możesz zmienić swoje urządzenie wielofunkcyjne Brother w kopiarkę dokumentów.

Z takim sprzętem Twój pokój w akademiku zmieni się w lokalny punkt xero, a Ty zyskasz dodatkowe fundusze;

Toner TN-1030 ma wydajność ok. 1000 stron przy zaczernieniu na poziomie 5%. Oczywiście mam w ofercie zamiennik tego wkładu laserowego.

drukarki dla studenta

Drukowanie w czerni odbywa się z szybkością 20 stron A4 na minutę. W tym modelu również urządzeniu zastosowano system oddzielnego bębna i tonera. Bęben DR-1030 ma wydajność 10 000 stron.

Brother DCP J-105

A teraz jedyna atramentówka w zestawieniu.
Tak. Wiem, że ta drukarka atramentowa powtarza się w absolutnie każdym moim tekście.

Bardzo ją lubię, gdyż posiada system automatycznego czyszczenia głowicy. Może stać bezczynnie przed długi czas i nic się jej nie stanie.

Istotne, aby była w tym czasie podłączona do zasilania. Co prawda nocne czyszczenie głowicy potrafi wyrwać ze snu, ale taka jest cena długiej i bezproblemowej eksploatacji.

drukarki dla studenta

No właśnie. Cena. Brother DCP J-105 do najtańszych w zakupie nie należy, ale wydatek rekompensuje dostępność tanich zamienników kolorowych tuszów LC-529/525 XL.

Ponadto posiada skaner i wbudowane Wi-Fi. Jeśli studiujesz na kierunku, na którym kolorowe wydruki są niezbędne, Brother DCP J-105 będzie dobrym wyborem!

3 drukarki dla studenta. Coś doradzić?

Każdy ma inne potrzeby, budżet i preferencje. Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się do mnie z prośbą o poradę. Zawsze odpowiadam na wiadomości w mediach społecznościowych. Możesz też wysłać mi wiadomość na blog@drtusz.pl.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze